| SkyCracker a întrebat:

Care e faza cu overclock la procesor? Stiu ca se face din bios. Dar la ce e bun? Cat mai multe detalii daca se poate...

Răspuns Câştigător
| BoBoCeLL a răspuns:

Nu incerca decat daca ai o racire foarte buna la procesor si se face pentru a obtine performanta mai buna din partea procesorului.Creste frecventa si viteza de procesare a acestuia, dar si temperatura, asa ca daca nu vrei sa ai un procesor crapat, asigurate ca ai un cooler mai mult decat standard pe el.Bafta!