| PerPum a întrebat:

Care e mai bun, Lenovo sau Asus?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Probabil ca Lenovo sunt putin peste Asus, dar pentru ca la noi au intrat foarte tare cei de la Asus si au vandut mult, oamenii au incredere in ei si tendinte de overrating. la modul general e ok Asus dar clar un i7 gen 6 Asus e mai bun decat un i3 gen 4 Lenovo. conteaza mai mult configuratia daca e nou si ai garantie. acum poate nu s o strica chiar la el.

in general raspunsurile la intrebarile de genul 'care e mai bun' nu pot fi decat relative.

11 răspunsuri:
| VreauSăIauBACul a răspuns:

Ca firmă, Asus e mai bun, dar acum depinde și ce specificații are fiecare laptop. Dacă Lenovo are un i7 și Asus are un i3, doar n-o să spunem că Asus e mai bun doar pentru că „e de firmă" laughing

| Iphone250 a răspuns:

Asus

| Nemessys a răspuns:

Dar. ce ai vrea sa-ti iei? laughing Daca vrei laptop, atunci recomand fara doar si poate, ASUS!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt bune, nu conteaza firma. Asus, Lenovo, Acer, HP, toate sunt firme ok.

| Alexandru_Stan_1994 a răspuns:

Depinde si produsul

| Anonima6789777 a răspuns:

In materie de laptop-uri desigur Asus întrece Lenovo.

| rrrp a răspuns:

Sunt ok ambele.

Lenovo a luat IBM in 2005. si e chinezeasca.
Asus e taiwaneza.

probabil ambele laptopuri vor avea un procesor Intel si eventual o placa grafica nVIDIA sau amd (ati), asa ca mai bine te uiti la diferente acolo.

| Busila_Andrei_1995 a răspuns:

Ambele, dar la ce categorie de pret?

| RAY a răspuns:

Astia doar asamblseaza componentele atat, Lenovo e fostul IBM si in general cumpara de la INTEL cei nou, Asus mai face si singura placi de baza care cam cad, eu unu spun ca Lenovo e mai bun ca Asus

| RAY a răspuns (pentru XYZ02):

Asa e,cel mai mult contează placa lui de baza,cpu,memoria ram,hardul recomand un ssd,ventilatie buna, cld sa fie ips si antiglare, bateria sa fie mare etc
Desigur ca da, e relativ, eu am Lenovo ideea pead 700 si merge ok

| XYZ02 a răspuns:

Depinde de categorie, dar in general Lenovo, Asus lasa de dorit in categoria software si materialul ce intra in constructia carcasei.
Deci un vot pentru Lenovo de la mine.