| Yosefin a întrebat:

Care este diferenta dintre design vestimentar si design textil?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La designul vestimentar se foloseste masina de cusut. Vestimentar vine de la vestimentatie, adica de la haine, stil. Designul textil este cel de pe haine, desene, culori.

| Samariteanul a răspuns:

Vestimentar,adica haine in special. Poti auzi prin mall-uri destul de des cuvantul, iar textile, de la materiale textiel.

| Violleta2022 a răspuns:

Designul vestimentar este strict legat de creatia hainelor, pe cand cel textil, care este pentru legat de confectionarea sulurilor de materiale, din care se confectioneaza hainele, tesaturile de pat, cuverturi samd.