| Dragotta a întrebat:

Care este diferente dintre SERVERELE dedicate si cele normale.De exemplu la starcraft am auzit ca are servere dedicate

Răspuns Câştigător
| cby a răspuns:

Serverele sunt calculatoare care constituie noduri in reteaua numita internet. Un server poate rula mai multe servicii. in cazul nostru, serverele de starcraft sunt dedicate in sensul ca ruleaza servicii exclusiv pentru jocurile online, adica sunt dedicate unei activitati speciale.

1 răspuns:
| Dragotta explică:

Esti chiar nesimtit gheoghita