| ujklhjl a întrebat:

Care este sensul vietii ?

Răspuns Câştigător
| kaleb2006 a răspuns:

sa faci numai lucruri bune ca in final sa ajungi in rai big grin

11 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Sa te nasti, sa cresti, sa te casatoresti, sa faci copii, sa imbatranesti si sa mori intr-ul final.prin sinteza sensul vietii este acela de a te naste si de a murii.

| oareunde a răspuns:

Sensul vietii si-l creeaza fiecare... astfel ca fiecare ar trebui sa lupte pentru a da sens vietii sale!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Plangand tu te-ai nascut pe-acest pamant
Iar cei ce te-asteptau, te asteptau razand.
Traieste-ti viata, astfel atunci cand te vei stinge
Razand sa-i parasesti pe cei ce te vor plange!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sensul vietii este cunoasterea. Nu te opri din a intreba "de ce?"

| dudu_4306 a răspuns:

Sa te mantuiesti.happy

| muzica a răspuns:

din cate am invatat in scoala mantuirea

assiris
| assiris a răspuns:

Daca ne-am nascut si vom pleca din asta lume inseamna ca totul are un sens. Nimeni nu se naste intimplator, are un scop aparitia lui. Se pare ca in aceasta viata fiecare este dator sa se perfectioneze, sa traiasca viata lui cit mai frumos cu putinta si in final sa plece cu un voluminos bagaj de fapte bune spre multumirea Celui ce i-a dat un sens vietii. Daca viata lui a fost exemplara inseamna ca va primi rasplata pe merit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma viata n-are nici un sens. Nu pot sa cred ca fiecare act pe care l facem zi de zi are vreun sens. Poate ca are dar pentru o perioada scurta de timp. Nu inteleg totusi de ce fiintele umane se cred asa de importante in univers incat au impresia ca au ajuns pe pamant cu un scop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l iubesti pe dumnezeu cu toata puterea ta, cu toata inima ta, si cu tot sufletul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este incercarea la care te-a pus Cel de sus, pentru a-ti gasi calea spre minntuire...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este incercarea la care te-a pus Cel de sus, pentru a-ti gasi calea spre minntuire.............