| Aruscutei_Simona_2001 a întrebat:

Care marca de laptop-uri e mai buna? Asus sau Lenovo? Dau funda la cel mai detaliat raspuns

4 răspunsuri:
| Miss25JK a răspuns:

Asus este bun. Eu am avut si Asus am in prezent Lenovo insa nu sunt multumita deloc. Este o plasticaraie ieftina desi am dat ceva bani pe el, se suprasolicita, se incalzeste, are probleme cu drivere care nu pot fi gasite usor pe siteul Lenovo. Regret ca nu mai am Asus insa urmatorul meu laptop va fi un Asus.

| K0sti a răspuns (pentru Miss25JK):

Da, pentru ca e diferenta intre actualele Lenovo si adevaratele Lenovo, clasa busines...
Asta e un Lenovo adevarat: http://www.epasystems.ro/product/laptop-lenovo-thinkpad-t430-core-i5-3320m/

| AndreiM77 a răspuns:

Pff..., amandoua sunt marci bune.
Dar din aceste 2 companii ies "pocnitori" (acele laptopuri de buget care dupa o perioada de 2 ani, sau mai scurta, se duc si sunt de obicei ieftine) si unele care sunt mai speciale.
De la Asus o serie cu adevarat speciala este seria ROG (republic of gamers), iar de la Lenovo avem seria ThinkPad (laptopuri de business cu o constructie foarte solida, rezistente).
Sper ca te-am lamurit intr-un anumit procent, daca ai unele intrebari mi le poti adresa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asus, urmat de Acer si Dell.