| EmiliaSd88 a întrebat:

ce marca de laptop e mai buna, HP sau ASUS?

15 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Auzi, dar tu ce ai alege intre bmw si audi? Si daca stai bine sa te gandesti, ais a alegi probabil dupa design, in cazuri bune. In cazuri rele nu stii ce sa alegi. Asa e si aici. Sunt modele si modele. Nu poti alege o firma anume, ca firma doar nu are 1 model si gata.

| express11 a răspuns:

Asus

| GabrielaIoana a răspuns:

Cu siguranta Asus

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Ambele. Depinde și de laptop acum.

| Jipa95 a răspuns:

Nu conteaza firma, ci doar ce componente detine laptop-ul. Memorile ram ine de la Kingston, placa video de la Nvidia, HDD-ul de la wester Digital, procesorul de la Intel/Amd, s.a.m.d. Sunt laptop-uri home, gaming, office, deci marca nu conteaza deloc.

| stlucian a răspuns:

Nu poti compara asa cum se spune de la distanta.
Dintre cele doua daca ar fi dupa mine nu as alege niciuna!
Din urma vin firme cum ar fi Lenovo care fac produse bune la un pret accesibil si sa nu mai spun de alte "brand-uri" care cateodata lasa de dorit atat asupra device-ului cat si asupra asistentei online a produsului.Dar asta nu e neaparat un inconvenient pentru cumparator! El doreste ceva fiabil/ieftin/si bun dar acest lucru se gaseste in functie de buget/gaming/office/etc.

Deci pentru ce iti doresti laptop-ul?

| EmiliaSd88 explică (pentru stlucian):

Imi trebuie mai mult pentru a instala diverse programe de editare etc si pentru a desena pe el cu ajutorul unei tablete grafice, mai mult pentru munca de birou, nu imi trebuie pentru jocuri, si trebuie sa reziste pentru ca o sa il iau cu mine deci nu o sa stea intr-un loc, dar nu ma pot hotara, bugetul e pana in 2000 lei.

| stlucian a răspuns (pentru EmiliaSd88):

Uite unul:

http://www.emag.ro/......DPN3QBBBM/

care dispune si de SSHD pentru OS si nu numai+HDD. Dar mai vezi pe aic:

http://www.emag.ro/laptopuri/pret,intre-1500-si-2000/sort-pricedesc/c

| LTAA a răspuns:

Depinde de componente.

| StalkerSoul a răspuns:

Asus!, normalhappy

| CVane a răspuns:

Eu am avut experiente neplacute cu HP, deci Asus.

| elyfel a răspuns:

Asus

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Depinde de specificatiile laptopului, dar in mare parte ASUS e mai bun

| navinia a răspuns:

HP e mult mai bun.E mai rezistent.Si eu am HP si fratele meu cel mic ce are 7 ani l-a scapat jos de vreo 4 ori si nu are nici o defectiune, nimic.

| AndreiB2 a răspuns:

Asus!