| MDE94 a întrebat:

Care placa de baza e mai buna? gigabyte GA-P31-ES3G sau gigabyte G41M-ES2L? multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Gigabyte G41M-ES2L
Fiindca suporta RAM de 1600 mhz fara de cealalta care suporta doar 1333 mhz.
GA-P31 are placa integrata, corect Dar e in stare doar sa arate desktopul asa ca probabil nu-ti va trebui vreodata.
P.S. Mai exista si alte optiuni nu doar de la Gigabyte. Alege orice de la AsRock, MSI, ASUS si Gigabyte, toate sunt bune, conteaza doar specificatiile fiecaruiawinking

2 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Sunt cam la fel de bune; G41M-ES2L are placa video integrata, GA-P31-ES3G are sloturi 1x PCI, 2x PCI expres in plus; alta dif ar fi ca G41M-ES2L suporta pana la 8 GB de ram iar cealalta max 4GB

| InsaneDoll a răspuns:

gigabyte GA-P31-ES3G e cea mai buna
Fundasmug?