| anonim_4396 a întrebat:

Care sursa este mai buna http://www.pcgarage.ro/surse/be-quiet/straight-power-e9- 80-plus-gold-580w/ sau http://www.mediadot.ro/......s-platinum

Din ce stiu eu Be quiet este mai buna ca firma decat super flower dar astept niste sfaturi ca sa stiu ce cumpar:) (Pret maxim :580lei ) Multumesc

Răspuns Câştigător
| Eduarrdinno a răspuns:

Eu am un Super Flower Golden Kind de 3 luni. Este foarte buna. Am 3 unitati optice, 2 SSD-uri puse in Raid 0 si 2 HDD de 1 tb si 500 gb. Un controler de raid si un ventilator cu lichid pentru procesor pus pe ea. Am un Cpu Intel i5 quad-core si nu am aproape deloc fluctuatie pe tensiunea de 12 volti. Absolut deloc fluctuatie pe tensiunea de 1, 5 V si 5V. Este foarte buna mai ales daca ai coolere care consuma mult. Are o rezistenta la supra sarcina foarte buna. Recomand. Eu am dat 550 lei pe ea cand am luat-o dar la tine vad ca este mai putin. Recomand 100%.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Oricare o sa fie foarte ok. Atat be quiet cat si superflower sunt producatori de top.

| zippy95 a răspuns:

Eu am avut si de una si de alta dar totusi mi se pare mai buna Be quest!