| AlexCiobi a întrebat:

Care vi se pare mai bun?
Procesor Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz, Haswell, 6MB,
Sau
Procesor AMD FX-6300 3.5GHz

Vreau seriozitate si argumente de ce unul e mai bun ca celalat
Nu va uitati ca ala e i5 si gata ca e mai scump ala e mai bun

Ma refer la raportul calitate/pret

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cum adica sa nu ne uitam. I5-ul ala face praf in 75% din cazuri si un 8350. Fx6300 nu are nici o sansa contra unui 4460.
Ce argumente vrei?

| Jipa95 a răspuns:

Este simplu. Vrei sa faci gaming si nu ai un buget tocmai mare? Fx 6300 este cea mai buna alegere. Intel-ul pe de cealalta parte ofera o performanta pe nucleu cu mult peste cea a fx 6300 si un consum mai mic.

| Mandeliu a răspuns:

FX 6300 e mai ieftin, dar I5 e mai scump cu vreo 400 lei.Eu aleg FX-ul, deoarece e ieftin, cu cateva overclock-uri poti sa il duci la o performanta extraordinara, doar ca I5-ul e scump dar nu e nevoie sa ii faci OC.Deci in concluzie, aleg FX-6300