| anonim_4396 a întrebat:

Care Windows este cel mai bun pentru un laptop TOSHIBA? Dau funda raspunsului corect.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e capabil sa ruleze Windows 7 (1 GB RAM, 1 GHz procesor, 16 GB spatiu) si se invarte in jurul cerintelor astora, ia-ti Windows XP. Daca e un i3 sau i5, ia-ti cu incredere Windows 7 (acum depinde si de placa grafica, daca e dedicata sau nu). Oricum, recomandat ar fi sa ai minim un dual-core la 2, 10 sau 2, 20 GHz.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de caracteristicile tehnice ale laptop-ului. Uita-te la cerintele de sistem pentru diferite variante ale Windows (system requirements) si vezi care sunt indeplinite de laptop-ul tau. Numai bine!

| Lumine a răspuns:

Buna!
Depide de cat de performant este.Dar daca este unul mai vechi poti instala un windows mai vechi sau Ubuntu linux, daca este mai capabil incearca Windows 7.

Succes!