| Alina19 a întrebat:

Cat de bune sunt camerele foto incorporate in telefon?

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Eu cred ca nu se vor compara niciodata cu camerele foto clasice. Ok, daca ai un telefon de zeci de milioane, poti sa ai o camera cu multi megapixeli - dar tot nu va concura cu o camera mai buna. Plus ca telefoanele mobile cu camera sunt pentru a imortaliza chestii de moment, dar pentru poze cu adevarat bune, nimic nu se compara cu o camera foto smechera.

5 răspunsuri:
| matei a răspuns:

Daca ai telefon cu memorie mare, sunt foarte bune, inlocuiesc practic aparatul de sine statator. Eu am un Sony Ericsson si sunt foarte multumit de el.

| nihasa a răspuns:

Destul de proaste din cauza dimensiunii senzorului. Cu alte cuvinte... in lumina proasta pozele sunt jalnice. In general au si probleme cu zgomotul. Oricand poti obtine poze mai bune cu un point and shoot. Iar pentru poze bune incearca un dslr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sunt slabe, insa telefoanele scumpe au de obicei si camere foto sau video bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu nici nu ma gandesc sa-mi iau aparat foto, cel din telefon este perfect pentru mine. Unde mai pui ca il am mereu la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de telefon eu am un LG cu camera de 2 megapixel si blitz insa nu ies poze exceptionale..itzi recomand un parat foto:d