| SimpleGirl408 a întrebat:

Stie cineva, care sunt camerele foto mai bune: Canon sau Nikon?
Ce camere foto mi-ati recomanda?

10 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Daca vreo o camera foto super performanta : http://timez.ro/camera-foto-mirrorless-samsung-nx1000/ este intr-o reducere fantastica de pret de la 2300 lei la 1300! Si este un mirrorless care se comporta ca un dslr.

Daca vrei ceva mai ieftin, iti recomand o camera foto bridge, sub nicio forma nu iti lua o compacta: http://timez.ro/promotie-aparat-foto-bridge-fujifilm-finepix-s2800/ Si aceasta este tot in oferta de reducere.

Daca ai nevoie sa faci fotografii profesioniste ia-o pe prima, o reducere de 10 milioane nu e totusi tot timpul. Daca vrei ceva mai ieftin dar perfect a fi folosita in fotografii uzuale de familie atunci pe a doua.

Răspuns utilizator avertizat
| CMaria21 a răspuns:

Iti recomand din inima Nikon!

| Karuta a răspuns:

Nikon happy

| blacktulip16 a răspuns:

Nikon big grin

| lorenaboboruta a răspuns:

Iti recomand Nikon.Este o camera-foto foarte buna

| mariia564 a răspuns:

Hei!

Eu îți recomand cu siguranță Canon, chiar dacă probabil majoritatea spun că Nikon e cel mai bun.Cannon este o firma japoneza si este mai buna calitatea. happy