| Ioan_Ionut_2001 a întrebat:

Cat ma costa sa schimb softul la tableta Allview ax5 nano q si la Allview aldro 3speed quad urgent

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum faci root pe tableta Allview AX5 Nano Q – Allview AX5 Nano Q este o tableta de buget, cu performante medii dar un pret destul de mic. Din acest motiv, probabil ca tableta s-a vandut destul de bine mai ales ca vorbim despre un dispozitiv cu Android 4.4.2 KitKat, procesor quad core, 4GB stocare interna, 512 MB RAM si conectivitate multipla: 3G, WiFi, GPS si Bluetooth.

Am sa va arat in cele ce urmeaza cum sa faceti root tabletei Allview AX5 Nano ce ruleaza sistemul de operare Android 4.4.2 KitKat.
Descarcati programul cu care veti face root si instalati-l pe calculator.

http://www.kingoapp.com/

Activati pe tableta USB Debugging (meniu-setari-optiuni dezvoltator) si cu tableta pornita, introduceti cablul USB conectat in prealabil la calculator.
Porniti aplicatia si in coltul din stanga-jos va trebui sa scrie "connected". Apasati apoi butonul root si asteptati ca tableta sa se rooteze. Daca totul a decurs normal, va aparea mesajul
"Root Succeeded"

Sper ca ti-a fost de ajutorul raspunsul meu