| Alex_Copaciu_1996 a întrebat:

Cat timp se vor mai scoate jocuri pentru xbox 360?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai nu iti pot spune exact, dar daca ma intrebai de Sony staiam. Ps2 a fost lansat in anul 2000. Ultimul joc a fost lansat in 2013 si a marcar sfarsitul lui ps2(nu o sa se mai faca deloc jocuri).
Ps3 si xbox 360 au fost lansate in 2006-2007.
Oricum, 2-3 ani o sa aiba jocuri fara probleme. Dupa, o sa mearga ceva mai greut cu jocurile(o sa fie mai mare accentul pe ps4/xbox one). Oricum inca rezista. Iar ps4 si xbox one sunt mult prea scumpe la ora actuala.

| هوراس a răspuns:

Probabil întotdeauna, sau, până când o să fie Xbox One consola "de bază" a celor de la Microsoft happy ideea e, că multă vremewinking

| userul7200 a răspuns:

Eu cred ca inca mult timp, cand o sa iasa un Xbox mai nou decat Xbox One cred ca o sa inceteze sa se mai faca jocuri pentru Xbox 360

| LoveParis a răspuns:

Putin timp