| Chiron a întrebat:

Cateva siteuri pentru a invata Html in romana sunt?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=invata+html+singur

nu stiu de ce vrei sa inveti, dar NU exista programare in html, asazisele cursuri care cica, ca dupa aia iti gasesti job, iti iau banii de pomana

iar spil-ul e simplu, NIMENI nu codeaza html, EFECTIV... din cauza ca ideea e mult prea vizuala, asa ca in general o pagina de web se face intr-un editor vizual (cum ar fi Adobe dreamweaver) asa ca mai bine inveti chiar asta - Adobe dreamweaver, e la un nivel MUUUULT diferit de a invata cateva tag-uri html

in plus, ce iti trebuie sa stii in afara unui editor visual, gasesti pe google imediat fara sa trebuiasca sa stii serios programare in html

sau poate vrei sa inveti html5, E CU TOTUL DIFERITA IDEEA, din cauza ca e MUUUUULT MAI COMPLEX DECAT HTML, chiar in momentul asta google chrome anunta ca v-a renunta la flash, si asta o sa se intample din cauza ca html5 e o alternativa mult mai buna, mai fiabila, mai stabila si care nu necesita module produse de o companie cu interese particulare, si care trebuiesc instalate separat (in momentul asta orice browser de nivel inalt updatat la zi stie nativ de html5, nu trebuie sa care dupa el flash player de la Adobe)

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Iti sugerez sa arunci o privire aici: https://tutorialehtml.com/ro/

| Simpatic a răspuns:

Rabdare si tutun zice o vorba!

| Frank51 a răspuns:

W3schools.com/html are cel mai bine structurat material.

| Alexandrionelu a răspuns:

Mai bine cauți mai întâi situri de învățat engleza. Html-ul se împacă mai bine cu engleza decât cu romana.