| Mindirigiu_Mircea_1995 a întrebat:

Cati wati are o boxa Sony SRS XB31? Am achizitionat-o si nici pe cutie nici pe site nu zice ce putere(wati) are.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Pe site nu scrie dar am vazut intr-un review pe amazon ca are in jur de 5W.

How many Watts is this speaker?
Answer: Sony don't quote the power output anywhere. To be honest, the number of watts is irrelevant, as it bears very little relation to the volume and sound quality, which are just as dependent on the sensitivity of the speakers. Suffice it to say that it is more than adequately loud for a medium-size room as long as you don't expect PA-type volumes. see less
By S. P. Long on 03 June 2018
Cant see the watts but it’s 5 vaults if that helps
By Amazon Customer on 03 June 2018

Bula
| Bula a răspuns:

Avand in vedere specificatiile date de fabrica:
- 2 difuzoare cu diametru de 48mm
- alimentare de 5V
- timp de descarcare la volum maxim de 4 ore
pot estima puterea maxima admisa de difuzoare de 2 x 0.5W (maxim suportat timp de 30 secunde), putere audio de lucru maxim 2 x 0.25W. Puterea maxima este scrisa pe magnetii difuzoarelor, in interior.

Avand bine calculata rezonanta acustica si dinamica, boxa totusi poate sa dea impresia unei puteri totale "scoase" de chiar 3-5W putere (aparenta) de sunet.