| DianaRadulescu04 a întrebat:

Ce aplicatie este mai buna? Waze sau Google maps?

8 răspunsuri:
| vvvcbpk a răspuns:

Pentru a vedea o locație anume google maps, iar pentru a te folosi de GPS spre exemplu când conduci, waze. ambele sunt bune la câte ceva laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Folosesc Google maps si sunt f multumita.

| CosminGK a răspuns:

Ambele aplicatii sunt bune. Eu aleg waze cand sunt cu masina. Daca sunt pe jos maps

| Vântulalb a răspuns:

Folosesc Google maps cu succes. Nu trebuie sa mai instalez altceva.

| sierra1 a răspuns:

Fiecare are ceva in plus. Dar app Waze e creată special pentru mobil: eficientă, șic, funcțională

| Brizbriz a răspuns:

Ambele sunt google maps
singura diferenta e ca waze e mult mai buna pentru condus masina (stie de trafic, politie, calculare de rute, etc.), dar nu stie DECAT de condus masina
in schimb google maps stie si de mers pe jos, mers cu autobuzul (in anumite orase), street view, satelite view, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de context. Daca mergi cu masina in afara orasului waze e mai buna ca te anunta mai multe lucruri.

Daca cauti lucruri mai precize in oras gmaps atunci

| slayer09 a răspuns:

Wazeul il folosesc prin aglomeratie ca stie sa te bage pe stradute si mai economisesti timp, Iar google maps il folosesc in general, e mai simplu si nu iti termina bateria la telefon cum iti consuma wazeul.