| QuizSelby a întrebat:

Exista vreo aplicatie de navigare care sa se apropie de google maps sau waze? De exemplu windows maps se apropie vreun pic?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Google maps e cea mai buna - waze e pentru teribilisti

| oglindasultanului a răspuns:

Nu pentru ca G are multi angajati si vechime in care s-a extins compania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. In fond toate sunt cam la fel, dar cele doua mentionate de tine par a fi cele mai bune la o diferenta destul de mare de celelalte. In absurditatea situatiei in care nu ai putea avea decât o aplicatie de genul windows maps, cum ai menționat tu, nu ar fi capăt de țară.

| QuizSelby explică (pentru anonim_4396):

Dar nu prea e folosit windows maps? Zilele astea abia am aflat de el.

| QuizSelby explică (pentru anonim_4396):

Ce anume poti face pe waze si nu poti face pe google maps? Am vazut ca are si google maps informatii despre trafic

| anonim_4396 a răspuns (pentru QuizSelby):

Sa spunem ca waze este bazat foarte mult pe feedback-ul celor de pe drum. Iar avand multi utilizatori, gasesc vreunul care sa raporteze mai mereu cand e o groapa, un accident sau un radar. Pentru treaba asta se "vinde". Waze e bun doar pentru masina personala totusi, pentru trasee à la pied sau cu transportul in comun google maps nu are rival.