| MetfeXs a întrebat:

Ce are daca am pus hard-disk-ul in sata 2 si el este sata 3? Am vazut pe placa de baza 4 sloturi: 2 negre(sata 2) si 2 albe(sata 3) iar eu l-am conectat firul negru de la hard-disk la sata 2(la slotul negru) Este bine? Calculatorul functioneaza bine.

Răspuns Câştigător
| yomaxx a răspuns:

Iti va merge fara probleme. poti sa conectezi la sata 3 daca si hardul este ssd sata 3. daca nu e ssd si e hard traditional nu are rost pentru ca oricum nu o sa atinga viteza de sata 2 dapai sata 3

2 răspunsuri:
| Darius392 a răspuns:

Nu o sa functioneze la viteza maxima la care poate si o scade tensiunea.
Funda?

| AlbertSeby a răspuns:

Din cate stiu nimic dar o sa functioneze la o viteza mai mica.