| KimY a întrebat:

Ce cablu de date imi trebuie pentru Samsung Corby si cat ar costa?
Cum imi bag imaginile de pe telefon pe comp(am nevoie de cablu de date, nu-i asa?)?

11 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Eu am un samsung corbi si mi-am cumparat un cititor de carduri. Nu este foarte scump(eu am dat 40 lei cu tot cu un card de 2GB) si este foarte util. Nu necesita instalare si functioneaza ca un flash drive.

| Sofffie a răspuns:

Poti sa iti cumperi bluethoot, eu am dat pe el 21 lei. Instalezi frumos cd in calculator si gata. Bagi in unitate aia de la el si ti-l actiovezi pe telefon. O sa iti apara pe ecran la p. c o casuta micuta cu mai multe dai in centru unde este portocaliu(un cerc). Si te va contacta pe tine de acolo intri intelefonul tau iti apar imaginile melodiile si le tragi in calculator si invers.

| sNukki a răspuns:

Daca ai pozele pe card poti folosi un adaptor USB si nu mai ai nevoie de card... nu iti trebuie neaparat un cablu de date. Si un cablu de date este mai scump decat un adaptor usb.

| crissmay a răspuns:

Iti poti lua de al Vodafone nu costa mai mult de 10 lei, am vazut ep net ca erau pretucir de 8.50 lei sau 9 lei, este chiar foarte ieftin.

| kiss_7336 a răspuns:

Eu zic ca mai bun e de cat cablul de date este bluetoothul este un styc se poate cumpara de la magazinele pentru telefoane si cu el poti trimite melodii, imagini, videoclipuri de la telefon pe calculator si invers costa in jur de 20-25 de lei si merge cu orice telefon care are bluetooth mult noroc! primusc funtitza?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu! poti sa ai, daca nu, poti sa-ti bagi, un bluetooth pe PC! e cel mai repede de transferat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu ai nevoie la imagini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cablu de date du-te in magazinele de telefoane, si costa cam 23-24 lei.successs

| DraIneR a răspuns:

Am si eu samsung corby si am intrebat de unde pot sa imi iau cablu de date si mi-a spus ala de la vodafone ca cica sunt destul de rare
si sa imi iau card de memorie si o tampenie care se baga in calculator impreuna cu cardu de memorie...

| edward_5557 a răspuns:

Nu stiu ce cablu de date iti trebuie, dar poti sa iti cumperi si un bluetooth pentru pc si le trimiti prin el big grin. Nu e foarte scump. in jur de 20 de lei