| winer98 a întrebat:

CE distributie de linux credeti ca e cea mai buna? ce parere aveti de windows8? Dau Funda?

Răspuns Câştigător
| ViK1nG a răspuns:

Ubuntu tot este foarte bun.un timp mam folosit de el apoi am trecut la windows 7.defapt windows 8 e tot bun este recomandat de Corporatia Microsoft dar ce nu mi-a placut la el a fost unele aplicatii care nu erau disponibile asaca am trcut la 7. eu recomand sau ubuntu sau windows 7

3 răspunsuri:
| BandOfHorses a răspuns:

Windows 8 este mai bun ca toate celelalte si este recomandat de catre Microsoft.

| al3xander a răspuns:

Ubuntu http://www.ubuntu.com/. pai despre windows 8 am o parere buna insa ma enerveaza acel uac pe care-l dezactivez nu merg programele metro, daca-l activez numai am control full (eu sunt programator). in rest pot sa zic ca ruleaza bine, se incarca repede si e stabil insa acum e nou si o gramada de aplicatii nu sunt compatibile, insa in viitor va fi mai bun decat 7

| Killer200 a răspuns:

Windows 8 merge foarte bine, eu il am instalat pe un laptop si se incarca mai repede, merge perfect. Numai la unele jocuri trebuie sa dezactivezi firewall