| unprietenaproape a întrebat:

Ce e un e book? p tableta? si cat costa. cartile le descarci de pe internet

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Un ebook e practic o tableta dedicata lecturii. Unele ebook-uri au un sistem cu cerneala, care nu se bazeaza pe lumina ecranului si solicita ochiul mult mai putin, atunci cand citesti mult. Din experienta spun asta. Iar cartile le cumpe in format electronic de pe Amazon, le descarci gratuit de pe Gutemberg Project (atentie! numai daca sunt destul de vechi ca sa fie in patrimoniul umanitatii), sau le cumperi sub orice forma. Eu platesc 120 $ pe an o baza de date cu literatura stiintifica, in special stiinte sociale.