| WeezyF a întrebat:

Ce editor bun de filmare stiti? care sa faca video HD repede?
Lasati un link
Funda!

1 răspuns:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

HD nu o sa faca niciodata daca nu ai filmat tu cu o rezolutie mai mare sau egala cu 720p. Adica, de exemplu, 1024x768 este rezolutie HD. Doar HD. Ce depaseste 1080 este full HD. Singura cale de a face un video HD sau full HD este sa-i maresti rezolutia, dar asta nu inseamna ca ii maresti si claritatea, deci se vede la fel de prost, ba mai mult, se distorsioneaza imaginea. Nu trebuie sa faci asta doar ca sa vezi tu acolo pe YouTube ca arata 720p sau 1080p. Nu te sfatuiesc sa faci asa ceva.
Odata ce ai inregistrat la o rezolutie mai mare de 720 videoclipul este HD.
Totusi, programe excelente ar fi Adobe Premiere PRO sau Sony Vegas.