| Betty18 a întrebat:

Ce este un cooler pentru laptop? La ce ajuta?

5 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

E un ventilator care ajuta la racirea leptopului eu nu recomand folosirea la asa ceva din cauza ca face condens si face scurt circuit mai bine il ti pe birpu sau pe masa nu in pat

| Kanghu a răspuns:

Este un suport pentru laptop, dotat cu cooler/coolere, care ajuta laptopul in scaderea temperaturii. Este foarte folositor, mai ales daca esti gamer sau utilizezi programe mancatoare de memorie Photoshop/Ilustrator/3Ds Max/Maya, etc.

| Jameson a răspuns:

Este compus ventilator si radiator, sau radiator prin racire hidraulica mai nou. Ajuta la mentinera constanta a temperaturi pentru a nu se supraincalzi componentele.

| NesCafe a răspuns:

Este un suport pentru laptop, dotat cu ventilator care ajuta la scadererea temperaturii. Din cauza procesorului, aceasta poate ajunge si la 70 de grade si acest dispozitiv ne ajuta sa reducem temperatura intre 5 si 10 grade celsius. Sau mai USOR. Cooler este un ventilator (racitor) care se ataseaza pe placa de baza intr-un laptop big grin Fundita?

| gosh0108 a răspuns:

Cooler-ul la laptop este un fel de masuta pe care se pune laptop-ul pentru a il raci atunci cand este supraincalzit.