| VampyYuki a întrebat:

Ce este un trojan? Un fel de virus? Atunci cand am scanat cu antivirusul am observat ca scria acolo "Scanning Trojan Win 32" sau trojan de nu stiu care. Erau mai multe feluri. Din cate stiu eu aia sunt virusi, nu? Cum scap de ei? Help, please!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Sunt virusi foarte periculosi, dar in primul rand de unde i-ai luat? Nu cumva antivirusul te atentioneaza mereu ca sunt virusi chiar daca dai sa ii elimini? Lasa un raspuns la comentariul meu cu raspunsurile la intrebarile de mai sus ca sa te pot ajuta.

| Lexi888 a răspuns:

Sal.trojan...se numește troian virus troian.cel mai puternic virus de pe internet.ai auzit de calul troian? prin intermediul acestui virus intra alți virușii in pc.troianul a intrat din păcate in Windows 32 in sistemul de operare calculatorului.deci nu mai ai mult pana cand iti merge greu netu toate merg ff greu.si mâine cand il deschizi bufff o rore si pa taica, virușii care intra si in acest moment in calculatorul tau iti mananca din Windows nu ai cum sa scapi de ei.reinstaleaza windowsul.credema eu ma pricep ff bine la calculatoare.nu mai scapi de ei decât daca reinstalezi windowsul.ia-ti un antivirus bun securizeaza tot si gata.numai descarca cacaturi de pe net ca iti fac praf programele alea. daca zice antivirusul ca e virusat nu il descarci ai înțeles? poti pati mai rau.hackeri care fac programe gen crak, Pack si iau controlul PC-ului tau.iti extrag poze cu tine.documente personale.ai grija.contacteazama daca nu te descurci mesaj. funda?