| Denii13 a întrebat:

Ce imi recomandati? Iphone sau Android?:d

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Android.mai exact Samsung galaxy s 2

| filipm2001 a răspuns:

Buna Denii.
Iphone este un telefon, Android este un sistem de operare. Iphone functioneaza cu SO Apple OSX, si sincer ti-l recomand atat datorita telefonului cat si a sistemului de operare. Daca nu te poti incadra ca pret la un iPhone, iti recomand un telefon cu sistem de operare Android (Samsung, HTC, LG, Sony), dar depinde de gusturile tale, optiunea la marca.
http://goo.gl/wFnTA
Succes;)

| brandiburu a răspuns:

Intrebarea ta suna cam asa: ce imi recomandati? Windows sau laptop?
Iphone este un telefon, Android este un sistem de operare care se regaseste pe mai multe modele de telefoane ce apartin mai multor producatori.
Totusi, ca sa fiu oarecum la subiect, iti recomand sa te duci intr-un Orange sau Vodafone Shop, sa ceri un iPhone 4 si un Samsung Galaxy S II (asta ca sa vorbim de cei 2 mari concurenti), sa le testezi pe ambele si iti vei da seama care iti place mai tare.
Ca si idee, Samsung Galaxy S II sta mai bine la hardware, are pret mai mic si ecran mai mare decat iPhone 4 dar nu intotdeauna conteaza aceste aspecte. iPhone-ul are ceva al lui, un "ceva" care ii aduce zilnic, mii si mii de noi cumparatori.
De asemenea Android, ca si sistem de operare, are marele dezavantaj ca, in Android Market, poate pune oricine propria aplicatie si, nu odata, au fost descoperite aplicatii care faceau mai mult rau decat bine (mergand pana la aplicatii ce ascundeau virusuri). iOS-ul (sistemul de operare pentru iPhone) este "pe bani" - gasesti relativ putine aplicatii gratuite dar ai garantia ca nu ai surprize neplacute.

Sunt multe altele care s-ar putea spune dar mai bine du-te si vezi cum sta treaba la fata locului. Succes.

| ЯάdµСЦ a răspuns:

Bună, @Denii eu ți-aș recomanda Iphone 3GS eu zic să nu iți dai banii degeaba pentru un Iphone 4 pentru că cei de la Apple au greșit un soft la Iphone 4. Deci Iphone 4 este egal cu Iphone 3GS. Ca să revin la subiect o să iți spun diferența dintre Iphone și Android.

iPhone- este un telefon mobil/gadget
Android - este un sistem de operare pentru telefoane/tablet-pc

IPhone funcţionează pe sistemul de operare IOS (acesta este făcut de către firma Apple)

Android este sistemul de operare folosit de tot mai multe firme de telefone mobile.

Uite aici mai multe despre aceste sisteme de operare :

Android :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Android_(sistem_de_operare)

IOS:
http://ro.wikipedia.org/wiki/IOS_(Apple)

O zi plăcută

| andrey333 a răspuns:

Android! DUpa parerea mea este mai bun decat Iphonul dar depinde si cel android cel mai bun este 2.3 dar si scump. Mai ieste si 2.2 la telefoanele mai ieftine.

| pappzoltan17 a răspuns:

Iphone desigur.Stiu e scump, dar sa stii ca merita.Eu il am pe al meu de 2 zile si sunt uimit de ce poate face.Am vazut un comentariu cum ca cineva scria ca Iphone 4 = Iphone 3gs e total gresit.Cum ramane cu retina display, cu front camera, cu camera de 5 mp care face poze de chiar pici pe spate, cum ramane cu flashul, cu designul imbunatatit? Eu imi spun in minte aceasta intrebare de fiecare data cand cumpar ceva:Merita sa il iau pe acela ieftin sau sa il iau pe acela scump? Sigur ca de fiecare data cel scump si nou e solutia buna.Nu iti recomand sa cumperi telefon second hand, in special Iphone, am niste prieteni care au cumparat second hand si nici nu mai stiu de cate ori l-au bagat in service.Sa stii ca nu merita.Ori cumperi ceva de calitate ori nu-ti cumpara nimic. Sper ca ti-am fost de ajutor.Succeswinking

| TorenT a răspuns:

Iphone evident...(dar scump). Depinde de tine.

| ElecktroFloweR a răspuns:

Sunt bune ambele. Dar cel mai bun e iPhone crede-ma e extraordinar. Eu din asta am. Sper sa faci alegerea buna. :*

| dEEk a răspuns:

Nu prea le am eu in din astea, Ti-as recomanda Android happy

| Amy_5760 a răspuns:

Phonebig grin asa zic eu