| ClaudiuEly a întrebat:

Ce inseamna acumulator stationar fara mentenanta? Se poate reancarca?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Se refera la bateriile de la masina (cele cu plumb si acid sulfuric) ca daca sistemul de incarcare al masinii functioneaza corect nu necesita sa i se adauge apa distilata.

1 răspuns:
| calarasanu a răspuns:

Te referi la o baterie de masina? Acumulatorul prin definitie se poate reincarca, dar daca nu stii ce faci mai bine nu iti baga nasul, daca scurtcircuitezi un acumulator poate exploda (rareori). Vezi cati volti scrie, si pe ce e bazat (Ni-Hi; NI-CD; LI-ION) si cauta un incarcator care sa mearga pe asta, daca nu stii ce faci nu o face.