| Galatz a întrebat:

Ce inseamna cand da E5 la imprimanta CANON?

Răspuns Câştigător
| Lorodana a răspuns:

(e5) Eroarea 5 insemnand ca, cartusele nu sunt recunoscute si trebuiesc cumparate altele noi sau:
mp-ul nu trebuie sa nu fie conectat la calculator

1. se scoate mp-ul din priza, se tine apasat si se introduce mp-ul in priza
fara a se elibera< onoff> se apasa de doua ori pe se elibereaza, onoff>
se asteapta pana apare< 0 >pe afisaj
2.se apasa o data pe< + >, acum afisajul ar trebui sa arate
3.se apasa pe< copy color> de 12 ori afisajul arata < 1 > si butonul onoff este verde
4.se apasa< + >apoi apoi se apasa primul buton de sub afisaj(cel langa care scrie A4 photo papeer, 10x15cm photo paper)apoi apoi< fit to page> si iarasi< onoff>apoi se apasa butonul de service (cel cu clestele si surubelnita apoi din nou apoi < scan > si iarasi apoi< copy black>si iar apoi.
acum afisajul arata< 0> si onoff nu este aprins
5. se apasa butonul apoi se apasa din nou si se tine apasat 3 secunde dupa care se elibereaza
acum imprimanta ar trebui sa scoata 2 pagini de test,
6.se deschide capacul de la cartuse, se scoate mp-ul din priza apoi se inchide capacul la cartuse.
Se baga mp-ul in priza

Daca ati urmat pasii corect totul ar trebui sa functioneze ca si cand mp-ul si cartusele au fost noi!

1 răspuns:
| unsernamecontre a răspuns:

Este o eroare care are numarul 5 din cateva sute de obicei astea de la 1 la 10 sunt din cauza inprimantei cand se conecteaza la un calculator telefon etc.