Întrebare recomandată | Sonia822 a întrebat:

Ce inseamna/ce e ``Permanent Jailbreak`` pe un telefon?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bizon95 a răspuns:

PRACTIC inseamna ca poti sa dai reset la telefon si sa pastrezi JB-ul
marea majoritate a JB-urilor sunt limitate cel putin la reset (daca dai reset se blocheaza si trebuie restaurat in iTunes), iar unele sunt chiar la nivel de restart (daca dai restart la telefon, sau daca se inchide din cauza ca nu mai are baterie, atunci nu il mai poti reporni fara ajutor)

deci permanent JB e cel mai bunwinking

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E pentru iPhone is e mofigicare care te lasa sa poti instala aplicatii si tweaks care nu sunt dispomibile pe App Store.

| Andreeush a răspuns:

Adică poți reseta telefonul.