| claudiua a întrebat:

Ce inseamna cinema 7D?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

7d sunt cinemaurile alea noi, unde pe langa ochelari 3d ...se mai misca si scaunele, iti pulverizeaza si apa si aer in fata.etc
sunt destul de populare la mare acum ...eu am mers la unul, si desi este destul de scump.per total face banii!
iar in traducere 7d=7 dimensions &7 dimensiuni &

4 răspunsuri:
| PikaRawrr a răspuns:

Adica cinema cu efecte de genul: In film ploua.si trece o masina pe langa tine si te stropeste.ei bine simti si tu. Sau esti intr'un carusel si se misca scaunul. Efecte speciale big grin

| Mirela14 a răspuns:

Vezi totul ca si cum ar fi real :http://www.cinema7d.ro/despre-noi.html

| chio97 a răspuns:

Cinema 7D este aproape ca si cel 3D doar ca este mai realist in sensul ca daca ploua tu simti ca te plua si daca e foc simti ca se incalzeste deci nu este mare diferenta intre cele 2 dar din pacate in Romania filmele 7D sunt foarte scurte

| iuliaalexandra_9538 a răspuns:

Buna! Cinema 7D inseamna atunci cand mergi la film si ce misca scaunele, te stropesc cu apa si bineinteles primesti si ochelari 3D doar ca sunt mai multe avantaje la 7D