| andrythebest a întrebat:

Ce inseamna codul de embed de la un videoclip si cum pot face rost de el?

6 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Codul acela e util daca ai o pagina de net, un blog etc... si vrei sa pui si la tine pe pagina respectivul videoclip.
De obicei se gaseste in aceeasi pagina unde e postat videoclipul original (youtube, vimeo etc...)

| DjAnna a răspuns:

E acel cod care daca il copiezi poti posta video pe alt site (pe siteul sau blogul tau) si in general il gasesti sub clip

| ÐÿÅ a răspuns:

Cu ajutorul lui poti sa pui videoclipul (respectiv) unde vrei tu!
Si il gasesti jos la videoclip "http://youtu.be/kffacxfA7G4" {am dat si eu un exemplu} :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul de embed este acel cod care il pui pe site/blog/forum si iti arata direct playerul si iti ruleaza ce ai pus tu acolo. de exemplu youtube are acest sistem.Mai jos ai embed si diferite coduri pentru diferite marimi ale playerelor, culori etc. Dar nu toate site-urile iti suporta. Un exemplu de cod ar fi acesta

dai la distribuiti si cod de incorporatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe YouTube ai un buton special pentru asa ceva. Embed-ul se refera la faptul ca poti incorpora pe site-ul tau acel fisier animatie/video/audio. Exista si tag HTML in acest sens. Pentru asta vezi

www.w3schools.com

http://www.w3schools.com/flash/flash_inhtml.asp
http://www.w3schools.com/html5/tag_embed.asp

| Cernomorcenco a răspuns:

Embed video este un cod care se afla jos sub youtube, accesind pe el iti va aparea un cod, acest cod se foloseste pentru a putea insera acest video pe blogul sau site-ul personal.
www.comment.md