| StelutaDintreNori a întrebat:

Ce insemna norme de protectie PSI? Ce inseamna acest PSI?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prevenirea si stingerea incendiilor.

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Prevenirea şi Stingerea Incendiilor

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prevenirea si Stingerea Incendiilor.

| alexdop21 a răspuns:

Psi la un curs se traduce ca : Prevenirea şi Stingerea Incendiilor
Iar pe cutiile alea rosii, in care ar trebui sa gasesti nisip, topor, si instinctor : Pichet pentru stingerea incendiilor

| manvswild22 a răspuns:

Prevenirea si Stingerea Incendiilor

| goruna a răspuns:

Prevenirea si stingerea incendiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acele decizii care se iau pentru protectia impotriva incendiilor in diverse domenii de activitate ( in industrie, agricultura si in alte domenii ), in locuinte, depozite, institutii, pentru toate tipurile de incendii (provocate de scateie de flama de materiale inflamabile - chimice - etc.