| MuCelMic a întrebat:

Ce insemna print indoor/outdoor?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Print indoor si outdoor cred ca se refera la imprimarea de mari dimensiuni (pe diferite suporturi: hartie, cartoon, plastic etc).
Indoor e pentru interior, outdoor e pentru exterior, cum sunt bannere-le publicitare uriase pe care le vedem in orase.

| ziftode a răspuns:

Indoor = inauntru/in casa/locuri ferite (eficient) de ploaie (cel putin), exemple incarcatoare de telefon, routere wireless, televizoare "normale", etc.

outdoor = afara, oriunde, exemple contoare de curent (mai ales alea noi care sunt imbracate in plastic de sus pana jos), masini, antene de exterior, etc.

imi pare rau dannyel86, dar termenii NU se refera numai la bannere, nici pe departe

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

O mica completare, orice e "indoor" inseamna implicit ca s-ar strica daca ar fi afara!