| MetfeXs a întrebat:

Ce jocuri imi merg pe acest pc? http://www.emag.ro/......DR0QXBBBM/

Răspuns Câştigător
| NazZisStUu a răspuns:

Daca te iei dupa ala orice pc nu e bun....Iti merg foarte multe jocuri euro truck 1 2 german truck, delivery truck simulator, cs, gta 4, 5, san andreas, Transformers, Batman archam city, nfs underground1, 2 nfs most wanted 2012, nfs pro street nfs shift, Assasin creed 1, 2 si cam atat stiu aaa si Grid

1 răspuns:
| taken a răspuns:

Foarte slab.Nu este pentru jocuri.
Nici macar nu are placa video dedicata.
Chiar daca ii pui o placa video buna, va fi limitata de procesorul slab.
Am facut recent pentru un tovaras un PC cu un astfel de procesor(G2030),i-am pus 8 GB RAM si placa video GTX 650 OC 2GB.Am pus acest procesor pentru a se incadra in buget.L-am probat cu Need for Speed The Run, cu setarile la medium agaţa din cand in cand si nu cred ca din cauza placii video, din cauza procesorului slab.Ar fi trebuit cel putin un I3.
De fapt pentru jocuri trebuie I5 si bineinteles placa video dedicata.