| FlorinCiokan a întrebat:

Ce Laptop/PC sa cumpar pana in 1500 lei pentru gaming?
Am gasit un Laptop Asus i3 6006u Skylake cu video Nvida920M pentru GTA V, CS Go nu ar fi ok?
Sau sa fac un PC din piese?

2 răspunsuri:
| AndreiRobert22 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti Pc Garage si sa iti faci in PC din component, ideea e ca bugetul e destul de mic, laptop in niciun caz, sun 1000 euro nu gasesti laptop pe care sa te poti juca decent chiar si cu acelea o sa te joci in putine frame-uri, la bugetul tau se gasesc laptopuri bune dar nu cu placa video dedicate ceea ce este in mare "-" pentru ca o placa integrate nu poate rula jocurile video decent chiar daca dispui de in processor bun, in schimb sunt extreme de bune pentru editaj foto/video/audio. Iti recomand sa mai strangi macar pana la 2000 lei, poti sa ma cauti pe Facebook si te ajut cu drag sa iti faci in PC pe component chiar si la bugetul pe care il ai acum!

| Blekz a răspuns:

La banii aia nu merita sa iti cumperi laptop, nu sunt prea bune pentru gaming doar cele foarte scumpe, mai bine ti-ai face un pc pe piese. Poti sa scrii pe google "budget gaming pc".