| LisaJulie a întrebat:

Ce mașina de spălat îmi recomandați sa cumpăr?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

BEKO, cu incarcare frontala, la pret de cca. 1500 lei (clasa medie), cu extindere extra-garantie 5 ani (in caz de registrare pe site-ul producatorului).

| Simpatic a răspuns:

Eu iti recomand ce sa NU iei in general, sa te feresti de masinile de spalat catalogate ca fiind slim...pentru ca le vei gasi pe majoritatea 'topaind' de noi prin baie, casa etc
datorita proastei proiectari ale producatorilor, ca sa fie mai usoare nu au "contragreutate" adecvata asa cum au cele "normale", cele de volum si greutate
cele 2 pe care le-am intalnit eu si fac asa, nu au nici sistem de "ancorare" pe podea adecvat, dar cum ar putea avea? ..ambele BEKO cu 5 ani garantie, nu cred ca cea de-a doua dupa iesirea din garantie va mai avea multa viata, practic astea fac de noi apropiat cum faceau cele din trecut dupa 10 ani de folosinta intensa
de ce am luat slim? pentru spatiu mai mic pe care il am in una dintre bai!, imi trebuia o masina de spalat mai mica ca si dimensiuni!
am explicat pe intelesul tuturor, mai putin tehnic!

ce sunt masinile de spalat slim?

"Daca masinile normale de spalat rufe au in general o adancime de 60cm, masinile slim au o adancime intre 42-50cm. Masinile de spalat rufe slim au o capacitate de spalare mai mica. Masinile Slim au cuve care suporta in general 6kg de haine. Cele normale pot ajunge si la 11-12 kg"

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Beko sunt cele mai bune

| VoidEternal a răspuns:

Samsung.

| ReddY25 a răspuns:

Arctic,o am de 12 ani și încă își face treaba.Recomand cu căldură!

| StoicAnalysis a răspuns:

Cauta sa aiba clasa energetica A in primul rand. Si apoi uita-te in casa unde ai vrea s-o pui. Ia masuratorile pe o foaie si tinele langa tine. Apoi cauta pe toate site-urile unde poti pune filtre, ce fel de masina ai vrea bazat pe nevoile tale. Si aici intervin: Masuratorile de pe foaie, culoarea, capacitatea cuvei, clasa energetica, si numarul de recenzii. Alege vreo 3-4 dintre ele si compara-le. Care se potriveste nevoilor tale si are recenzii pozitive, aia e aleasa.

| TheGentleman a răspuns:

Samsung WW90T754DBX/S7

| LisaJulie explică:

Ai pus nume mașinii de spălat?

| utcan a răspuns:

Samsung