| PinkyMoneybay a întrebat:

Ce merita sa-mi iau mai bine dintre Samsung galaxy y si Samsung galaxy mini 2?

Răspuns Câştigător
| bPm a răspuns:

Mai intai sa incepem cu specificatiile tehnice:

-Mini 2 are ecran de 3, 27 inch iar Galaxy Y de 3.00 inch deci +1 pentru Mini 2

-Mini 2 are baterie de 1300 mAh iar Galaxy Y de 1200 mAh deci +2 pentru. Mini 2

-procesorul lui Mini 2 este de 800 MHz iar la Galaxy y 832..stiu ca nu o sa ti se para mult dar face diferenta..deci +1 pentru Galaxy y

-Si ultimult aspect Mini 2 are 4 GB memorie de stocare date interna (adica fara card) iar Samsung Y are doar 0, 16 adica cam 160 mb deci +3 pentru Mini 2

Deci castigatorul din punctul meu de vedere este Mini 2 happy acum depinde de buget

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mini 2 este mai performant(cpu de alta generatie, este mai bun, frecventa conteaza mai putin, si are gpu, te ajuta in jocuri 3d.

| OneGentleman a răspuns:

Alegerea iti apartine insa as opta pentru a 2a varianta happy

| PinkyMoneybay explică:

Mi-am luat pana la urma! e chiar suuuper! e ff bun! daca vreti si voi va recomand
Ruleaza foarte bine.