| Ionut2266 a întrebat:

Ce parasolar se potrivește la un obiectiv Canon 18-55mm cu diametru 58mm 3, 5-5,6 IS II?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

EW 60C II
Nu e trecut IS II la descriere, dar nu vad ce ce nu ar merge, e imposibil sa fi creat special pentru acel model un filet diferit.

https://www.emag.ro/......DFVVDRMBM/

(Doar pentru modelul cu STM (stepper motor) difera filetul, si ca atare, ai nevoie pentru acel model de parasolar EW 63C).

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar si un simplu tub de carton, negru.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Am vazut la un individ ca si-a facut dintr-un pahar mai mare de cafea. Din ala din carton. L-a taiat de la baza la dimensiunea obiectivului.