| T0T a întrebat:

Ce părere aveți de problemele cu noul driver Crimson? Cum se pot rezolva? Sunt probleme mari?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

De asta vorbesti? http://support.amd.com/......-Beta.aspx

e bine ca e compatibil cu windows 10, am avut ceva probleme cu amd la windows 10 64 bites

Windows® 10 (32 & 64-bit version)
Windows 8.1 (32 & 64-bit version)
Windows 7 (32 & 64-bit version with SP1 or higher)

7 răspunsuri:
| T0T explică (pentru RAY):

Unii se plângeau că mai oprește ventilatoarele plăcii de aia întrebam. Placa video pe care vreau să mi-o iau e cea din întrebarea precedentă dar cu drivere-le se mai plângeau câțiva.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Nu prea am instalat ceva nou laptop cu amd nu ma pot pronunta,dar de avut probleme am avut,numi recunoastea driverul video, au o aplicatie asa proasta nu recunoaste placa video catalyst, atunci cauta singur un driver e aiurea, e timp pierdut, vorbesc de banii ca lucru pe banii, sasi pierzi timpul pentru un driver te termina, de ce nu ai cumparat nVIDIA?

| T0T explică (pentru RAY):

Încă nu am dat comanda dar asta aș vrea să îmi iau. Am de ales între asta și

http://www.emag.ro/......DQ45BMBBM/

Eu aș prefera-o pe amd dar să nu o cumpăr la 8gb memorie doar pentru un amărât de driver cu care trebuie să o scot la capăt ar fi poate aiurea.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Aia amd cat costa?

| T0T explică (pentru RAY):

La fel. Diferență de vreo 10-20 de lei.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Si acelasi configuratie? atunci cumpara aia nVIDIA, imi place ca n-am avut probleme cu nVIDIA, rar cu anticitati

| T0T explică (pentru RAY):

Ok, mă mai gândesc până mâine XD