kratos
| kratos a întrebat:

Ce parere aveti despre noul virus gripal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Moama ce de-a stupid-uri pe aici. Hai ca parca mi-e pofta si mie de vreo 2-3.
Gripa porcina prietene, sau noul virus gripal, precum il denumesti, e pur si simplu o afacere. Mediatizarea lui e atat dupa interese politice, cat si dupa cele comerciale. De ce credeti ca se face asa alarma? Ce, e ciuma de s-a ajuns sa se anuleze cursuri la facultate si sa stea lumea la stadioane cu masti? Manipulare in masa - scop reusit.

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie luat in serios si abandonate legendele.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In ultima vreme numai despre asta s-a vb big grin
Nici nu ma stiu ce sa cred happyPoate chiar exista boala asta...

| gabitza05 a răspuns:

Ca produce multa panica...hee hee

| Gabystelistu95 a răspuns:

Este foarte periculos virusul, de aceea trebuie sa ai grija de tine si sa te protejezi.

| alexutzu00791 a răspuns:

E bun de ironizatsmug

| cristina21 a răspuns:

Produce panica dar degeaba ca este o raceala normala...parerea mea.nu mai stiu ce sa mai scoata astia sa manipuleze lumea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa mai zic... e la fel ca gripa normala... dar e mai grav daca apar complicatiile pentru ca atunci se poate ajunge la moarte... dar daca ai grija de tine, scapihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca este o mare gluma si ca in spatele acestui virus, cateva companii isi rotunjesc conturile iar pe langa ele si cativa politicieni.Si nu fac referire la cei romani, aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Năvălește cu repeziciune și sunt multe persoane afectate și asta în măsura în care a respectat conduita igenică personală și de grup.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multi bani la mijloc cu acesta gripa porcina...
Oare de ce presimnt eu, ca dupa o luna de la alegeri nu o sa mai fie nimic in tara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu Brutus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau in Iasi si n-am patit nimic...Incahee hee