| rotopercutor a întrebat:

Ce parere aveti de un pc de genu: Sistem IT MYRIA MANAGERV16, Intel Pentium Dual Core G2020 2.9GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics 2000, Linux?
placa video e prea slaba? (poate rula lol sau alte jocuri de genu'?)

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Placa video e integrata, teoretic nu prea e pentru jocuri.
Recomand http://www.pcgarage.ro/......-garantie/
Este putin mai scump dar ai garantie extinsa, o sursa mai performanta in caz ca o sa vrei o sursa mai puternica, un cpu mai performant, mai mult spatiu de stocare, si gpu integrat ceva mai performant.

| SorinTudor a răspuns:

Pentru LoL, metin2, WoW, Dota e ok dar daca vrei sa joci ceva de exemplu asassin creed, Desonored sau NFS nu o sa mearga chiar pe full poate low sau mediu happy