| MMMM11 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest PC? Specificatiile sunt:
Intel Core i3-7100 Kaby Lake 3. 9ghz
Placa video Nvidia GeForce GT 730 2gb GDDR3 128-bit
Placa de Baza Asus H110 cu Socket 1151(nu mai stiu modelul exact)
4GB Ram DDR4 2133mhz
HDD Seagate 1 TB Sata3, 7200rpm
Sursa 250w
(Daca vreti mai multe detalii puteti cauta pe Altex.ro sistemul, myria live v51.)

Cum credeti ca ar rula Gta 5 in setari cat de cat decente?(medium)
Sau fifa 18 / samp / CS GO in setari ok
Credeti ca ar trebui sa fac un upgrade? Gpu / rami?

3 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Ai nevoie de upgrade la RAM si GPU
Inca 4GB ram pentru a atinge 8GB
Si placa video minim un 1030 desi as recomanda mai bine un 1050, sau poate astepti pentru seria 2000 care cica apare destul de curand.

| Bogdann1107 a răspuns:

Salut uite configuratia mea vezi daca ti se pare ceva bun de pe aici si poti vedea si cum randeaza jocurile pe live.
Salut, sunt un mic gamer de 24 de ani si vreau sa ma ajutati cu un Subscribe! Imi place ceea ce fac si nu vreau sa ma opresc din cauza ca nu am subscribe-ri!
Va multumesc

https://www.youtube.com/channel/UCMHRO3uMl5GRW6FEPQygihQ

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Salut. As recomanda 8GB ram minimum (daca nu-ti permiti 8GB ddr4, ddr3 va fi foarte similar la un pret mai mic).
Pt placa video spune-mi un buget in care te poti incadra si daca doresti sa fie second hand sau noua. (730 e cam slabuta pentru acele jocuri)