| GabrielPC a întrebat:

Ce parere aveti despre acest procesor Procesor AMD FX-6300, 6 nuclee, Frecventa 3500 MHz, Turbo 4100 MHz, Cache L3 8MB, TDP 95W (BOX) [Vishera]: http://www.mediadot.ro/......ox-vishera
Astept pareri multe deoarece as vrea sa-mi fac o configuratie care are la baza acest procesor. Astept pareri de la fani Intel si de la fani AMD de ex.: viteza de procesare, cum se comporta in jocuri, net, multi tasking, editare video etc. dar in special cum se comporta in jocuri :D. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA >:. Astept multe raspunsuri cu privire la procesor si multe opinii impartite.

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

ESte foarte bun in ceea ce priveste puterea de procesare

| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Ce am uitat sa specific, te costa decat aproximativ 1800 lei, ceea ce e foarte ieftin.
De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, toate la MediaDOT.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| Ktpu a răspuns:

Este bun, dar atentie la restul sa fie pe masura ca altfel nu prea face mare lucru

| GabrielPC explică:

Alte pareri mai amanuntite in special de la cineva care detine acest Procesor AMD FX 6300 3. 5Ghz big grin?