| anonim_4396 a întrebat:

Ce produse electronice ati cumparat anul asta? ce tehnologie noua v-a placut? ce tehnologie ati vrea sa apara?

24 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

M-au uimit cei de la Huawei cu P30 PRO. Nu vreau sa laud Huawei, dar zic realitatea acum, chiar este la nivel de Samsung si Apple.

Imi place cum au evoluat camerele de pe telefoane si sunt sigur ca in viitor vom avea optical zoom 10x-20x. E misto si partea de reverse wireless charging desi nu stiu daca as avea nevoie vreodata.

Cam asta ar fi, in afara de telefon nu am luat altceva.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Chiar am vazut un video pe Youtube s10 vs P30 PRO ma uimit, ce zoom bun are, dar am vaut ca exista lentile, ce parere ai?

https://www.emag.ro/......DB69MGBBM/

uite comparatia https://www.youtube.com/watch?v=OxQrQMnYHMs&t=1s

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru rWamo):

Dar exista, 12 rate fara dobanda

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Am lentile si nu ma ajuta cu nimic nici macar la S9.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Eu am s10E dar nu stiu nu-mi place cand fac poze cu zoom 8x se vede in cheata

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru rWamo):

Altex,eMAG au banci care ofera asta https://www.cardavantaj.ro/......-emag/5304

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

La zoom digital se vede foarte rau. De asta am luat P30 Pro ca are 5X optic, dar are si dezavantaje, de ex nu filmeaza 4k 60fps, are difuzor sub ecran(se aude naspa in apeluri), si nu are jack(iar la S9 am toate astea). Inca nu m-am decis daca il pastrez. Ar insemna sa iau casti wireless, sa fac un compromis la apeluri, si sa nu pot filma 60 fps, tough choice...

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Frank51):

De acord cu tine, Huawei a progresat enorm, la raportul calitate / preț, personal consider ca este peste iPhone, aproape umăr la umăr cu Samsung.
De ce crezi ca vrea Trump sa le pună bețe în roate.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Si la mine la fel, se vede asa aiurea, am zoom 8x crying crying am dat 2300 de ron pe el, dar selfie face foarte bine sau daca nu folosesc zoom

| RAY a răspuns (pentru rWamo):

Fii serioasa

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Huawei e peste Samsung, am s10e dar cand dau zoom 8x se vede foarte aiurea, stii eu ma gandeam sa folosesc si pe post de ochelari sa fac economie dar nu merge

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu mi l-am cumpărat pentru ca este prea scump, dar am avut în mana un Galaxy Fold și este o tehnologie interesanta și inovativa. Abia aștept sa se ieftinească!

| RAY a răspuns (pentru rWamo):

Cum frate sa cumperi de 200 de ron in 12 rate, iti dau eu 200 de ron

| RAY a răspuns (pentru Alexandrionelu):

9.49999 Lei

wow nici nu e 5g

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru rWamo):

E prea putin rami

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru rWamo):

Ai dreptate ramona, nu am vrut sa ma exprim asa, scuze

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrionelu a răspuns (pentru RAY):

Da, costa enorm deocamdată, dar se vor ieftini și se vor perfecționat odată ce tot mai mulți producători vor scoate mai multe modele pliabile. Deocamdată nu își justifica prețul, dar este o tehnologie inovativa pe care cred ca o vom vedea dezvoltându-se în ani următori.