| dfsfwefwefwefew a întrebat:

Ce putere de procesare are un procesor modern de ultima generatie? In flopi daca se poate

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Lal
intrebare capcana, nu-i asa?!?

procesoarele de pe PC-uri sunt mult mai performante decat alea din supercomputere, pentru ca alea sunt de tip RISC (cu numar redus de instructiuni) insa intr-un super computer sunt CEL PUTIN mii de procesoare

deci una exclude pe cealalta

iar ca rahat, mai nou GPU-urile bat RAU procesoarele (vezi ce inseamna minarit de bitcoinz) iar fermele de servere au mai nou placi video NUMAI cu CUDA adica numai GPU, adica nici un fel de iesire sau procesare video

deci, daca nu era capcana si chiar vrei un raspuns, incearca sa reconsideri ideea si sa pui alta intrebarewinking

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

In flopi? Ce vrei sa spui

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Flop reprezintă primele trei cărți din Texas Holdem și Omaha puse de dealer pe masă cu fața în sus, comune tuturor jucătorilor.
În informatică (știința calculatoarelor), FLOPS (scris și flops sau flop/s) este un acronim ce provine de la expresia engleză floating point operations per second (tradus: operații în virgulă mobilă pe secundă).
Deci "Flops" nu "flopi" si nu se foloseste doar pentru procesor ci pentru intreaga unitate de calcul (computer mai pe intelesul tuturor).
http://bit.ly/2P3g3hN
http://bit.ly/33NNwkw

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si dupa numele care ti l-ai pus se vede cat de "inteligent" esti. Doar unul din genaratia tanara, care habar n-are pe ce lume traieste si care doar stie sa jineasca. Atat! In rest, praf!
Citeste un articol care ti se potriveste: http://bit.ly/2qteEGT