| Radu_2840 a întrebat:

Ce reprezinta Daemoon Tools?

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

Ai un joc care nu e original, programul asta il incarca ca si cum ar fi cd-ul in calc si-l poti juca

6 răspunsuri:
| sti a răspuns:

DAEMON Tools este o aplicatie avansata pentru Microsoft Windows ce ofera una dintre cele mai bune emulatii optice de pe piata. DAEMON Tools permite folosirea imaginilor de pe CD/DVD ca si cum ar fi fost deja inscriptionate pe CD/DVD.

www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=130&lid=3187

| YepIsSuspended a răspuns:

Pai...downloadezi un joc de pe internet care ar trebui sa il cumperi si sa incarci CDul(sa zicem sims)Si el il poate arata.

Intr-un cuvantbig grineschide CDuri virtuale

| Legolas a răspuns:

Daemon Tools ca si alte programe de genul lui este un emulator.Simuleaza exixtenta unui Drive fizic desi aceasta exixta doar virtual...Nu e folosit numai pentru jocuri ci si pentru programele ce necesita un CD/DVD ca sa poata functiona.Reduce si uzura CD/DVD-urilor prin faptul ca nu mai trebuie introduse de fiecare data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micsoreaza dimendiunea pe disc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Daemon Tools poti rula imaginile de CD sau DVD pe care le ai pe calculator. Uite aici : http://tinyurl.com/nxdv4s

| Radu_2840 explică:

Nustiu!