| eunutuu a întrebat:

Ce sa aleg dintre Netbook Acer AspireOne 532 si Netbook HP Mini 210?

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Acer-ul are in plus si Bluetooth(mai rar la asemenea pret).
@ioandelasal, specificatiile celor 2 netbook-uri sunt aproape identice(poate doar hdd-ul la hp are 7200rpm, dar asta nu e un criteriu important in cazul asta)-->eu zic ca performantele trebuie sa fie identice.
Hai sa zic si un avantaj al HP-ului fata de Acer, dar acum nu stiu cat de important e(pentru mine nu e), hp-ul are tastatura chiclet - e mai buna daca butonezi la greu pe el.
Iti recomand Acer-ul, pentru.ca are si Bluetooth(pentru. mine conteaza) in plus fata de HP(in specificatii n-am vazut ca ar avea). Ambele netbook-uri au baterie 3 celule(nu stiu daca se gasesc si cu 6). Te tine pe plan Power Saver in jur de 4 ore(citit PDF, messenger), cam 3 ore si 15 minute Youtube, site-uri cu animatii Flash etc. Pe Balanced te tine aproape de 3 ore.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

HP Mini 210 este mai performant, Acer Aspire O532 este mai ieftin, daca ai posibilitatea materiala cumpara-l pe primul, eu asa as face.