| mariana_1559 a întrebat:

Ce se intampla daca un neutron este combinat cu nitro glicelina si cu apa?

Răspuns Câştigător
| campanario a răspuns:

Esti sigura ca asta e intrebarea? laughing atat apa cat si nitroglicerina, au atomi. Si atomii au la randul lor neutroni! Depinde de fiecare element care il are fiecare substanta. Probabil ai vrut sa zici alta substanta insa nu neutronwinking

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Atomii din nitroglicerina si cei din apa contin deja neutroni.

| CosteaVlad a răspuns:

Aceeaşi reacţie ca şi atunci când bagi un mentos într-un pahar de cola? big grin

| cristi202 a răspuns:

Din cite stiu, neutronul e o particula din atom, iar nitroglicerina si apa sunt substante distincte, adica formate din structuri de atomi, care contin si neutroni. Asa ca, nu inteleg intrebarea...

| cretzufinish a răspuns:

Face buuuum? thinking