| GbrGabi a întrebat:

Ce subwoofer ar fi potrivit pentru 4 boxe Excalibur XT1720, 60 W RMS, 440 W Max. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

Salut! În primul rand contează ce player ai, dacă este unul slăbuț nu o sa îți scoată niciodată puterea boxelor și oricum în general casetofonul o sa scoată 4x50w sau 4x55
Deci s-ar putea sa ai nevoie de stație sa scoți toată puterea din boxe
In al doilea rand contează și cum este mașina în partea portbagajului, spre ex am avut un Logan pe care i-am pus un subwoofer și portbagajul era închis în interior, când am pus subwooferul pe un break care în interior avea chestia aia de se deschide și se închide sa despartă interiorul mașinii de portbagaj bubuia subwooferul mult mai tare, dacă ai cu portbagaj deschis la interior eu zic ca e de ajuns un subwoofer de 300w rms
Dacă e închis eu zic sa te uiți de la 400w în sus, desigur cu o stație potenta pentru el
Și în al treilea rand, depinde foarte mult și de tine, cât de tare vrei sa bubuie subwooferul, dacă îți place bassul poți sa iei și un subwoofer mai puternic, eu am acum un megane care are un "carton" care desparte portbagajul de interior și boxe hertz cu subwoofer de 300w rms, se simte bassul super tare!
Dar cum spuneam, fiecare om e diferit și are preferințe diferite! Și mie îmi place bassul și cu subwoofer de 300w la portbagaj deschis la interior sunt foarte mulțumit!

1 răspuns:
| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a răspuns:

Recomand pachetul care vine cu stație și subwoofer și cabluri, cu subwooferul swt-12s4 dacă ai mașina destul de mare pentru ca ocupa destul de mult loc, dacă ai una mica te poți orienta către un subwoofer pătrat